Фунікулер
Поштова площа
Крутий підйом з Подолу до Михайлівського монастиря давно був складним для киян. У 1902 році влада міста схвалила пропозицію відомого інженера А. Абрагамсона створити транспортне сполучення між цими точками. Колійні спорудження запропонував Н.Пятницький, архітектуру комплекса - А. Баришніков.
7 травня 1905 року відбулося відркриття. Вагончик міг вмістити 70 людей. Рушієм був величезний двигун на 70 кіловат у верхній станції. Зараз, фунікулер, що пережив дві реконструкції, перевозить 4 млн пасажирів щорічно
- Церква Микои Набережного
- Національна опера України
- Український Дім
- Гостинний дім
- Музей Західного мистецтва імені Богдана та Варвари Ханенків
- Поштова станція
- Музей Однієї вулиці
- Міністерство Закордонних Справ
- Михайлівський Золотоверхий монастир
- Будівля бібліотеки університету Шевченка