Кловський палац
Орлика Пилипа 8
У далекому від нашого часу 1744 році було прийняте рішення за кошт Києво-Печерської лаври на землях, що належили монастирю, почати будівництво Кловського (від назви урочища Клов) палацу для того, щоб приймати в себе імператорську родину та знатних осіб держави. Будівництво завершили лише 11 років потому. Спочатку хотіли збудувати невеликі палати, в яких мала би гостити Єлизавета Петрівна, поки вона була в Києві, в інший час тут би була резиденція вищого духовенства лаври. Автором проекту став німецький архітекто Йоганн Готфрід Шедель. З 1982 року тут був музей історії Києва. З 2003 року будівлю займає Верховний суд України.
- Лютеранська кірха
- Пам’ятник Репресованім німцям
- Фундаменти терему Ольги
- Пам'ятник - Самсон та Лев
- Михайлівський Золотоверхий монастир
- Жовтий корпус університету
- Особняк Могілевцева (Шоколадний будиночок)
- Гостинний дім
- Києво-Могилянська академія
- Брама Заборовського