Меморіал - Жертвам Чорнобильської катастрофи

Нагірна 1

Рішення про зведення Меморіального комплексу пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи було прийняте в 1991 році, під час заходів, присвячених 5-й річниці трагедії. Тоді ж заклали символічний перший камінь в мальовничому парку, який називається Смородиновий гай. Але, на жаль, це питання затягнулося на десятиріччя. Лише через 15 років, у 2006 році під Меморіал офіційно виділено земельну ділянку й почалося зведення комплексу.

За задумом архітектора Миколи Жарикова, меморіал повинен починатися з церкви Святого Миколи Чудотворця «Пам'яті жертв Чорнобиля», форми якого нагадуються саркофаг над четвертим реактором ЧАЕС.

Від неї відвідувачі спускатимуться на терасу, де розміститься музей і «Коло пам'яті» - так звана «30-кілометрова зона відчуження», на якій відповідно до карти будуть встановлені камені з написами населених пунктів і кількістю загиблих. Тут будуть розміщені площа і Стіна пам'яті, куди зі свічками приходитимуть люди після богослужіння. А також Дзвін скорботи і символічний курган-могила. Власне курган і дзвіниця – це все, що ми можемо побачити сьогодні (на 2009 рік), оскільки будівництво знову застрягло.

Але навіть як окремі пам’ятники, вони виглядають ефектно, а недобудована церква-саркофаг тільки додає цьому всьому символічності – нагадує покинуті храми і будинки в Чорнобильській зоні відчуження.

*Відк. 2006; метал; арх.. М. Л. Жариков. 

Меморіал - Чорнобиль